KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499300
nr 1449 9300
Guido Balsamo-Stella
(1882-1941), Italien
Etsning, "Pigritia". Signerad, numrerad 7/50. Bildmått: 36x34 cm, oramat löst blad
Kondition: slitage
Guido Balsamo-Stella, italiensk målare, grafiker, skulptör och glaskonstnär född i Turin 1882, död 1941 i Asolo.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:47:35
300 kr
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Guido Balsamo-Stella
Läs mer om Guido Balsamo-Stella